Oyunculuk Eğitimi (Temel Eğitim)

- Oyunculuk Meslek Becerisinin Kazandırılması.

NOT: Oyunculuk kursunu bitiren öğrencilerimiz,
akademimizde yapılan bitirme sınavında başarılı olmaları durumuda,
Milli Eğitim Bakanlığı onaylı
diploma niteliğindeki sertifikayı almaya hak kazanacaklardır.

Diksiyon Programına Katılma Zorunluluğu Bulunmaktadır.

- İyi Bir Oyuncuda Bulunması Gereken Özellikler

- Soluğun Dizginlenmesi

- Ses Eğitimi

- Diksiyon

- Fonetik

- Boğumlama

- Vurgu - Tonlama

- Doğaçlama

- Beden dili

- Hareket

- Oyunculuk

- Oyunculuk - Rol

- Oyunculuk - Jest - Mimik

- Oyunculuk - Sahne

- Kamera Uygulamaları

- SAHNE UYGULAMALARI

ÖNEMLİ NOT:

* Başkent İletişim Bilimleri Akademisi, 12 yıldır oyunculuk eğitimi vermekte olup, yapımcı kuruluşlar ve ajansların tercih ettiği ve yüzlerce mezunumuza projelerinde yer verdiği eğitim kurumudur.

* Birkaç yıl öncesine kadar ajanslar çalışacakları oyuncu adaylarının oyunculuk eğitimine çok önem vermezlerdi. Ancak, son yıllarda yapımcılar - sesli çekiminde etkisiyle - oyunculuk eğitimi almış oyuncu adaylarını tercih etmekteler. Burada da, ajans castı içinden tercih edilmenizdeki etken, eğitim aldığınız okulun adı ve eğitimcilerin kimler olduğudur. Yapımcıların ve ajansların Başkent İletişim Bilimleri Akademisi mezunlarını tercih etmesi de bu yüzdendir.

* Başkent İletişim Bilimleri Akademisi, CNNTÜRK, Kanal D, Al Jazeera TÜRK, Kanal 7, Ülke TV gibi kanalların kurumsal eğitim konusunda tercih ettiği ve tüm spiker, sunucu ve muhabirlerine bu eğitimi aldırdığı kurumdur.

* Ankara, İstanbul ve İzmir'de şubesi bulunan Türkiye'nin tek kurumu Başkent İletişim Bilimleri Akademisi, greenbox ve bluebox stüdyolarıyla, seslendirme stüdyolarıyla ve tiyatro sahneleriyle Türkiye'deki medya kuruluşlarının öncelikli tercihidir.

* Seslendirme kursu programı, Milli Eğitim Bakanlığı, Talim ve Terbiye tarafından en son kabul edilen ve Türkiye'nin en yeni programı olup, tamamı Dilbilimci Levent İNCE tarafından programlanmıştır.

* Programın tamamı uygulamaya yönelik olup, eğitim programını tamamlayan katılımcı, mezun olduktan sonra ve bir seslendirme stüdyosuna başvurduğunda her türlü teknik donanıma sahip olarak yabancı film dublajı yapabilecek, belgesel ve reklam seslendirebilecek seviyeye gelmiş olacaktır.

* Mezunlarımız diplomalarını aldıktan ve mezun olduktan sonra seslendirme stüdyolarının ve seslendirme ajanslarının öncelikli tercihidir. Gerek eğitim aldıkları eğitimciler, gerekse mezunlarımız bunun en önemli göstergesidir.

* Program sonunda tüm öğrencilerimize profesyonel stüdyo ortamında çekilen ve özel kurgudan geçirilen demoları verilmektedir. Bu demolar, gerek akademimize ait castajans sayfasında öğrencilerimizin tanıtımı amaçlı kullanılmakta, gerekse akademimiz tarafından yayıncı kuruluşlardan gelen talep doğrultusunda seslendirme stüdyolarına ve ajanslara gönderilmektedir. Ayrıca, bu demolar öğrencilerimizin kendi başvurularında internet ortamında gönderilebilecek formatta düzenlenmektedir.

* Başkent İletişim Bilimleri Akademisi, teknik donanımları olarak, 5 adet prompter, 7 adet HD kamera, profesyonel ve dijital ses mikserleri, macintosh ve pc olarak en son teknoloji bilgisayarları, profesyonel ışık ve greenbox - blue box sitemleriyle, Türkiye'nin en gelişmiş ve eğitim kadrosu en geniş eğitim merkezidir.


KATILIM FORMU